Yeni Haberler
recent

INGBANK Artan Taksitli Kredi Nedir? Nasıl Kullanılır?

                          Genelde kredi kullanan veya kullanmak isteyen kişiler sabit faizli ödeme planını tercih ederken, durumuna göre ödeme kolaylığı sunan artan taksitli krediyi de son zamanlarda birçok tüketici tercih etmeye başladı. Peki INGBANK artan taksitli kredi nedir? Nasıl kullanılır?

Kredi geri ödeme planı yapılırken kredi ödemelerinin kademeli olarak yükseldiği ödeme planına artan taksitli kredi denir.

Bu ödeme planı şekli genel olarak konut kredisi kullanan tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu kredi türünde tüketici ilk aylarda ödeme sıkıntısı yaşamamak için veya ileride eline geçeceğini düşündüğü nakit yüzünden tercih edilmektedir.

Genel olarak artan taksitli kredileri alan kişiler ileride yükselecek aylık gelirlerine göre kullanmaktadırlar. 

İlk aylarda düşük taksit ödemelerinden sonra ilerleyen dönemlerde daha da yükselen faizli aylık taksit tutarlarını ödemesiyle kredi tamamlanmış olur. Artan taksitli kredi kademeli yükselen faizi ile gerek duyulmadığı taktirde kullanılmamalıdır. 

Esnek geri ödeme planı ile hemen hemen tüm bankalar kredi vermektedir. Ayrıca konut, taşıt, ihtiyaç kredisi çeşitlerine göre de ödeme planı seçebilirsiniz.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.