Yeni Haberler
recent

İhtiyaç Kredisi En Fazla Kaç Taksitle Çekilebilir?

ihtiyaç kredisi
İhtiyaç kredisi, kredinin türüne göre değişmekle beraber en fazla 120 aya kadar kredi verilebilmektedir. İhtiyaç kredisi en fazla kaç ay çekilebilir? Bankaların izlediği ve benimsediği kurallar çerçevesinde ihtiyaç kredisi 36 aya kadar kullandırılabilmektedir. Ama ihtiyaç kredisi
dışında konut kredisi ve taşıt kredisi 120 aya kadar alınabilir. İhtiyaç kredilerinin tutarı düşük olduğundan dolayı vade çok olamamaktadır. Fakat bankalar biraz daha vadeyi uzatmak amaçlı kampanyalar düzenlemektedir. Onların birisi de taksit ertelemeli ihtiyaç kredisidir.


Taksit Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

Bankaların taksit sayısını artırarak ihtiyaç kredisindeki vade sayısını yükseltmesiyle kredi kullanmak isteyenler teşvik edilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir başka konu da vade sayısının artmasıyla faiz oranının ciddi miktarda artması demektir. Taksit tutarlarınız vade sayısı arttıkça orantılı bir şekilde yükselmektedir. Taksit erteleme yöntemi ile en azından bir kaç ay kazanabilirsiniz.

Konut ve taşıt kredisinde ise en fazla 120 aya kadar taksit yapılır. Fakat bu vade kredinin tutarına göre, kredinin tutarı ise sizin kredi notunuza göre belirlenir. Kredi başvurunda bulunmadan önce kredi notunuzu öğrenmelisiniz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.