Yeni Haberler
recent

Ev Kredisi Faiz Oranları Düşüyor Mu?

Merkez Bankasının faiz oranlarını aşağı çekmesinden sonra bankaların da konut faiz oranlarını düşürmesi konusunda beklentiler oluşmuş durumda. Konut kredisi faiz oranlarının düştüğü yönünde yapılan haberlere rağmen bankalardan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da
2016 yılının ikinci yarısında kredi faiz oranlarında indirim olması beklenmekte. Kamu bankalarının özel bankalara nazaran daha geç ev kredisi faizlerini aşağı çekeceği düşünülüyor.

Ev kredisi kullanmak isteyen kişiler öncelikle ne zaman kredi çekeceklerine karar vermeleri gerekiyor. Bankaların ev kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle emlak sektöründe de buna bağlı fiyat değişimleri yaşanacaktır. 

Bu yüzden konut sahibi olmak isteyen kişiler satın almak istedikleri evi bulup ev kredisini kullanmaları ve faiz oranları düştükten sonra da konut kredisini yapılandırması daha uygun olabilir.
(Güncellendi)

Konut Kredisinde Beklenen Düşüş Gelmedi!
Merkez Bankasının kararından sonra bankaların da konut kredilerinin faiz oranlarını indirmesi beklenenden az oldu. Ev satışlarının faiz oranlarının inmesiyle artması beklenirken yüzde 11 oranında azalmış durumda. En çok tercih edilen bankaların konut kredilerini hesaplama ve karşılaştırmasını buradan yapabilirsiniz.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.