Yeni Haberler
recent

En Yüksek Maaş Alan 8 Meslek

Ülkemizde mezun olduktan sonra iş bulma sorunu oldukça yüksek. İşsizlik önemli sorunlarımızdan biri. Yüksek maaşlı bir işte çalışabilmek için ise yıllarca eğitim almış ve deneyim sahibi olmanız gerekmektedir. Dünya iş gücü istatistiklerine göre en yüksek maaşlı 8 mesleği sizler için sıraladık..


1- Üniversite Profesörü
70,670 Dolar

Zorlu bir süreçten geçilerek bu pozisyona gelinen profesörlükte gelecekte yüzde 20 oranında büyüme bekleniyor. Üniversiteden sonra alınan eğitimler sonrasında koyulan hedefler, profesör olma sürecinde en önemli etkenler arasında yer alıyor.

2- Pazarlama Müdürü
81,900 Dolar

Pazarlama müdürleri, işletmenin hizmet ve ürünlerine olan talebi belirler ve hesaplar. Planlama, düzenleme yaparak kurumun müşteriye ve rakibe göre tanıtımı ile firma analizlerinden sorumludur.

3- Dişçi
71,610 Dolar

2020 yılına kadar yüzde 30'luk bir büyüme beklenen sektörde önemli olan nokta yetenekli olmaktır. Esnek çalışma saatleri bulunan bu meslekte rekabet yüksektir.

4- Menajerlik
115,700 Dolar
Sanatçılar, atletler kendilerini temsil etmeleri için menajerler ile çalışırlar. Menajerler temsil ettikleri kişinin yeteneklerini pazarlar ve onun adına sözleşme görüşmelerini düzenler.

5- Bilgisayar Sistemleri Analisti
82,670 Dolar

Şirket ve kurumların dijital formatlar ile dosya aktarmalarındaki yükseliş ile birlikte bu meslek de gün yüzüne çıkmış oldu. Ağ yönetimi iş uygulamalarında çok önemli bir yer tutmaya başlamış durumda.

6- Satış Müdürleri
123,300 Dolar

Satış temsilcilerini denetleyen, satış performansını ve potansiyelini izleyen, istatistikleri araştıran satış müdürleri kurumların satış analizlerini sürekli yönetmekle görevlidirler.

7- Yazılım Mühendisi
96,790 Dolar

Yazılım mühendisliği büyüme potansiyeli beklentileri 2020 yılına dair yüzde 20'dir. Bilgisayar teknolojilerindeki gelişim ile birlikte bu yüzyılın en önemli mesleklerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır.

8- Yönetim Analistleri
101,340 Dolar

Yönetim analistleri karlılığı, verimliliği ve yatırımları artırmak adına kurumları ve şirketleri yeniden yapılandırmakla görevlidir. Pazarlama faaliyetlerinin düzenlenmesinde ve rakip firmalarla rekabet edebilme potansiyelini ölçerek kılavuzluk ederler. İş sektörüne dair çözümler tasarlarlar.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.