Yeni Haberler
recent

BORCU OLAN KREDİ KARTINI İPTAL ETTİRMEK

BORCU OLAN KREDİ KARTINI İPTAL ETTİRMEK


Kredi kartına ihtiyaç duyulmaması, borcunu ödemede güçlük çekilmesi, birden fazla kredi kartının olması, kredi kartının yıllık işletim ücretinin yüksek olması ve daha birçok nedenden dolayı kredi kartı iptal edilebilir. Kredi kartını kapattırmak için farklı yöntemler mevcuttur.


Bunlardan biri de kredi kartı sahibi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sözlü beyanda bulunmaktır. Fakat bankaların genel davranışı sizinle kredi kartınız kapatmamanız için sıkı bir pazarlığa oturması olacaktır. Kendinizi oldukça uzun süren bir telefon görüşmesine hazırlamanız gerekecektir. 

Kredi kartınızı iptal etmemeniz için kartınıza puan yüklenmesi, bankanızın kredi kartı kampanyaları ve fırsatları size tekrar hatırlatılacak ve kartınızı neden iptal ettiğiniz gibi çok çeşitli sorularla karşılaşacaksınız. Eğer ısrarlara dayanıp kararınızı sürdürürseniz bankanız kredi kartını iptal edecektir.

Kredi kartınızın borcunun bulunması kartınızın kapatılmasına hiçbir şekilde engel teşkil etmez. Yani borcunuz veya taksitinizin olsa da kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Kredi kartınız kapatıldıktan sonra her ay ekstreniz gelir ve borcunuzun taksidini ödemeniz gerekir.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.