Yeni Haberler
recent

2.El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

2.el araç alımı için hazırlanan krediye ikinci el taşıt kredisi denir. Taşıt kredisi çekebilmek için kişilerin aylık geliri ve kredi notu yüksek olmalıdır. Fakat bankalar 2.el taşıt kredisi verirken farklı şartlar koşabilir. İhtiyaç kredisi kullanmanızı teşvik etmek için kredi almanızı zorlaştırabilirler. 2.el taşıt kredisini özel veya kamu bankalarının herhangi birinden
kullanabilirsiniz.

2.El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

2.el araç kredisinin alınması için ilk olarak noterde satın almak istenen taşıt için satış sözleşmesi yapılmalıdır. Sözleşmenin dışında gereken evraklar ( kimlik belgesi, aracın ruhsatı) bankaya başvuruda bulunularak 2.el taşıt kredisi şartları yerine getirilmiş olur. Banka başvurunuzu kısa zamanda inceleyip değerlendirerek size olumlu veya olumsuz kredi sonucunu bildirecektir. Kredi onayının sonucu kredi notunuza bağlıdır.

2.El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı

2.el araç kredisi için yaş sınırı 5-10 arasındadır. Almak istediğiniz aracın kaç yaşında olduğuna bakılarak taşıt kredisi verilir. Fakat bankalara göre yaş sınırı değişim göstermektedir.

2.El Taşıt Kredisi Şartları

İkinci el taşıt kredisi şartları; Alınmak istenen araç yaş sınırını geçmemeli, aracın banka tarafından rehin alınabilme durumunun olması, taşıt kredisinin dosya masrafı olması ve en fazla 48 aya kadar vadeli kredinin kullanılabilmesi.


Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.