Yeni Haberler
recent

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR TAŞIT KREDİSİ KULLANABİLİR Mİ?

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR TAŞIT KREDİSİ KULLANABİLİR Mİ?

Kredi notu düşük olan kişilerin konut kredisi, taşıt kredisi gibi yüksek tutarlı kredi alabilme imkanı günümüzde daha da zorlaştırıldı. Bankalar bu tarz yüksek kredi miktarlarında kişilerin geçmiş ödeme performansını yansıtan kredi notunu daha da dikkate almaktadır. Bu nedenle taşıt kredisi almak
isteyenler başvuruda bulunmadan önce kredi notunu yükseltmeli veya kefil göstermeleri taşıt kredisi kullanabilme şansını artırmaktadır.

Kredi notunuzu yükseltmek için küçük meblağlarda krediler almalı ve düzenli ödemelisiniz. Ayrıca kredi kartınızın ödemelerini de düzenlerseniz, kredi notunuzu hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmeden başvuruda bulunmak reddedilme şansınızı artırmakta ve her reddedilen başvuruda kredi notunuz biraz daha düşmektedir. Çünkü kredi notu hesaplamada kişinin krediye başvurma sıklığı gibi etkenler dahil edilmektedir.

Taşıt kredisi değerlendirmesinde banka için kişinin gelir belgesi de önemli bir unsurdur. Yüksek gelirli bir kişinin krediyi alabilmesi daha kolaydır. Ayrıca kefil olarak yüksek kredi notu olan birini göstermeniz durumunda taşıt kredisi alabilmeniz daha da kolaylaşır.
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.