Yeni Haberler
recent

ALTINA YATIRIM YAPILMALI MI?

ALTINA YATIRIM YAPILMALI MI?

Altın günümüzde en güvenilir yatırım araçlarından biridir. Ayrıca en çok yatırım yapılan, tercih edilen araçlardan biri durumundadır. Altına yatırım yapmak isteyen kişiler bunu yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.
Altın alırken kısa vadede ihtiyaç duyacağınız birikiminizi yatırmayı tercih etmemelisiniz. Altın her zaman uzun vadede iyi kazanç getirir. Bunun nedenlerinden biri ise alış-satış fiyatlarındaki fark. Ayrıca altın kısa sürede değer kaybedebilme riskine sahip olması da uzun vadede tercih edilme sebeplerindendir.

Altın alırken dikkat edilmesi gereken başka bir unsur ise işçilik farkı konulan altının bozulurken çok daha fazla zarar edilmesi faktörüdür. Yatırım yapılırken düşük ayarlı altınlar sadece takı olarak alınmalı ve 24 ayar veya külçe altın yatırım olarak tercih edilmelidir.

Altının rekor fiyatlar kırdığı ve yükseldiği zamanlarda altın alınmamalı, kar satışlarının ardından altın fiyatının düşmesiyle müsait dönem beklenerek ve piyasa takip edilerek altın alınmalıdır.

Son günlerde Fed'in faiz arttırımı haberleri altının fiyatını yükselmesine neden olurken, bu tarz haberlerin sık olduğu dönemlerde keskin yükselişlerin olması normaldir ve bu zaman dilimlerinde altından uzak durulmalıdır.

Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.