Yeni Haberler
recent

AKARYAKITA ZAM GELDİ

AKARYAKITA ZAM GELDİ


Motorin, benzin, gaz yağı ve siyah ürünlere zam yapıldı. Akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor. Fiyatlardaki artış mart ayında hızlı bir şekilde sürüyor. Motorin fiyatlarındaki son durum ve bundan sonraki benzin fiyatları artışı devam edecek mi? 

Geçen ay itibariyle petrol fiyatlarına 11 kuruşluk zam uygulanmıştı. 7 mart itibariyle akaryakıt fiyatlarına 5 kuruşluk zam geldi. 

Motorin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Motorinin pompa fiyatına 7 kuruşluk zam yapıldı. Ham petrol fiyatları 40 Doları geçmesi motorinin de fiyatının yükselmesine neden oldu. Brent petrolün varil fiyatı 40,3 Dolar seviyelerinde. Benzine 8 kuruş, gaz yağına 6 kuruş, motorine 8 kuruş, siyah ürünlere 7 kuruş zam geldi. 

Yapılan zamlar sonrasında motorinin litre fiyatı İstanbul'da 3,39 liradan 3,49 liraya çıktı. Ankara'da 3,45 liradan 3,52 liraya yükseldi. İzmir'de ise 3,42'den 3,49'a tırmandığı belirtildi.

LPG'nin litre fiyatı ise 2,25 lira. Akaryakıt fiyatlarındaki çekişme sebebiyle şirketlere ve şehirlere göre küçük çaplı fiyat değişikliği yaşanabiliyor. 

Güncel Fiyatlar

Motorin; 3,51 TL 

LPG; 2,25 TL

95 Oktan Kurşunsuz Benzin; 4,18 TL

Katkılı Kurşunsuz Benzin; 4,19 TL

Katkılı Motorin; 3,53 TL

97/98 Oktan Kurşunsuz Benzin; 4,2 TL

Fuel Oil; 1,4 TL

Akaryakıt fiyatlarındaki yapılan zamlar ve tüm yaşanan gelişmelerle mart ayından itibaren fiyatlar el yakmaya devam edecek mi?
Can Bayram

Can Bayram

Blogger tarafından desteklenmektedir.